Press "Enter" to skip to content

High School Scoreboard For October 19th

CROSS COUNTRY

Boys Division II Districts @ Findlay Owens CC (Top 3 Teams Advance To Regionals)

1.Eastwood 45

2. Liberty Benton 72

3. Genoa 74

4. Upper Sandusky 86

5. Oak Harbor 118

6. Rossford 151

7. Elmwood 167

8. Fostoria 237

9. Swanton 248


Boys Division II Districts @ Ottawa (Top 4 Teams Advance To Regionals)

1.Defiance 35

2. Ottawa-Glandorf 96

3. Wauseon 107

4. Lima Shawnee 117

5. Otsego 143

6. Maumee 169

7. St. Mary’s 171

8. Van Wert 192

9. Bryan 221

10.Napoleon 270

11. Elida 277

12. Kenton 304

13. Paulding 333

14. Lima Bath 339

FULTON & WILLIAMS COUNTY INDIVIDUALS ADVANCING: 6. Joshuah Taylor (Bryan) 16:34


Boys Division III Districts @ Ottawa (Top 6 Teams Advance To Regionals)

1.Holgate 54

2. Tinora 74

3. Fairview 82

4. Lincolnview 98

5. Edgerton 159

6. Ayersville 165

7. Convoy Crestview 189

8. Archbold 231

9. Antwerp 248

10. Hilltop 249

11. Fayette 255

12. Montpelier 279

13. Leipsic 303

14. Wayne Trace 409

15. Hicksville 413

16. Edon 475

FULTON & WILLIAMS COUNTY INDIVIDUALS ADVANCING: 3. Emanuel Villanueva (Stryker) 16:54; 4. Quinn Mitchell (Fayette) 17:14; 20. Quin Burt (NC) 17:46; 23. Tucker Beres (Hilltop) 17:50


Boys Division III Districts @ Findlay Owens CC (Top 5 Teams Advance To Regionals)

1.Hopewell-Loudon 46

2. Liberty Center 90

3. MVCD 92

4. New Riegel 94

5. Woodmore 108

6. Ottawa Hills 157

7. Van Buren 218

8. Toledo Christian 245

9. Gibsonburg 260

10. Patrick Henry 285

11. Evergreen 303

12. Carey 305

13. North Baltimore 346

14. Cardinal Stritch 393

15. McComb 399

Delta-no score

FULTON & WILLIAMS COUNTY INDIVIDUALS ADVANCING: 18. Nickolas Sherick (Delta) 17:53


Girls Division II Districts @ Ottawa (Top 4 Teams Advance To Regionals)

1.Lima Shawnee 55

2. Wauseon 77

3. Defiance 85

4. Van Wert 90

5. St. Mary’s 113

6. Napoleon 146

7. Kenton 156

8. Ottawa-Glandorf 248

9. Bryan 255

10. Lima Bath 264

11. Maumee 281

12. Otsego 333

13. Paulding 386

FULTON & WILLIAMS COUNTY INDIVIDUALS ADVANCING: 9. Audrey Zimmerman (Bryan) 20:33


Girls Division III Districts @ Ottawa (Top 5 Teams Advance To Regionals)

1.Archbold 65

2. Convoy Crestview 95

3. Pettisville 115

4. Edgerton 125

5. Lincolnview 164

6. Fairview 166

7. Antwerp 191

8. Ayersville 216

9. Holgate 220

10. Montpelier 234

11. Leipsic 240

12. Fayette 258

13. Tinora 318

14. Hilltop 402

FULTON & WILLIAMS COUNTY INDIVIDUALS ADVANCING: 11. Trinitie Woolace (Stryker) 20:41


GIRLS SOCCER

Division II Sectional Finals

Bryan 1 Elida 0 (OT)

Toledo Central Catholic 2 Wauseon 0

BOYS SOCCER

Division III Sectional Finals

Archbold 5 Genoa 0

Swanton 4 Delta 2

Maumee Valley Country Day 4 Pettisville 0

VOLLEYBALL

Division III Sectional Finals

Tinora 3 Montpelier 0

Fairview 3 Swanton 0

Ottawa-Glandorf 3 Evergreen 0


 

© 2019, Nate Calvin. All rights reserved.

The post High School Scoreboard For October 19th appeared first on The Village Reporter.


Source: The Village Reporter

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


© www.westunity.com 2019